Millisest fotost saab trükkida suure pildi?

Siit leiad vastused kõige olulisematele küsimustele, mis puudutavad suure pildi trükki. Filmaris kasutame suurte fotode trükkimiseks FineArt kategooria  mudelit EPSON Stylus PRO 9890. Pildi lühema külje maksimaalne laius on 110cm ja pikkus kuni 5m.

Materjalide valikus on erinevad fotopaberid, lõuend, reklaamkile ja veekindel vinüül, mille hulgast leiab igaüks sobiva. Lisaks pakume kõike sellega seonduvat – lamineerimist, liimimist tugevale alusele (Kapa), raamimist ja lõuendi pingutamist. Trükime kvaliteetsete Epsoni originaaltintidega.

Tehtud töödega saab tutvuda Pronksi 6 asuvas Filmari fotolaboris.

 

Foto trükkimine toimub digifailist. Kohe tekib küsimus, et kui suurt pilti saab trükkida oma digifotokaga tehtud pildist. Ühest vastust sellele ei ole. Oleme suurendanud ka mõnekümnekilobaidiseid digipilte, kuid tavaliselt saab väga hea tulemuse juba alates 6 megapikslisest failist. Iga pilt on isesugune, seega tuleb sellele läheneda personaalselt. Filmaris on kohapeal konsultant, kes jagab lahkelt soovitusi.

Samuti on võimalik digitaliseerida negatiivi, slaidi või fotot paberil.
Praktika ja kogemus näitab, et ka fotokoopiad ja tavalised negatiivid on näiteks täiesti kõlblikud 111 cm x 160 cm formaadis ja fotorealistliku tulemuse saavutamiseks.

Trükkimisel lisab operaator igale paberitüübile vastava profiili.

Värviprofiilid sRGB, AdobeRGB
Värvivastavus 16 biti tugi
Bitmat failiformaadid PSD, JPEG, TIFF, PDF jne
Punktitihedus (optimaalne) 350 dpi