Mälukaardi taastamine


Ekslikult kustutatud, mälukaardilt kaduma läinud või vigaseid pilte on suure tõenäosusega võimalik taastada. Vähemasti tasub proovida.

dokumendifoto
• Hind 6.00
• Erinevad mälukaardid

Pildid mälukaardilt kadunud?

Pettumus võib olla päris suur, kui pildid mälukaardilt kaotsi lähevad. Siiski on päris suur lootus, et pildid oma endisel kujul saab sealt kätte. Piltide kustutamisel tegelikult ei kustutata pilte, vaid need nö märgitakse kustutamiseks ja juurde pildistamisel kirjutatakse vanad digipildid uute piltidega üle. Seega on suurem lootus pilte taastada juhtudel, kus mälukaardile ei ole hiljem pilte lisaks pildistatud.

Probleemi ennetamine

Pildistamisel kirjutatakse mälukaardile lisaks piltidele failistruktuure ja abifaile, mis aja jooksul kuhjuvad. Kaardi ja fotokaamera omavahelise suhtluse segamisel tekivad kirjutamis- ja lugemisvead. Lisaks langeb koos ajaga ka kaardi mahtuvus.

Töökindluse tagamiseks tuleb mälukaarti soovitatavalt fotokaameraga aeg-ajalt formattida. See protseduur puhastab kogu mälukaardi infost ja sealolevast failistruktuurist. Sealhulgas kogu vajaliku kraami. Seepärast ole enne formateerimist veendunud, et kõik vajalik on kopeeritud! Formattimisega tekitab fotokaamera oma tööks vajaliku struktuuri.

Formattima ei pea kindlasti iga pildistamise järel ja see tegelikult sõltub, kui tihti fotokaamerat kasutad. Kui sa just iga päev ohjeldamatult ei pildista, siis kord poole aasta jooksul oleks optimaalne. Ja muidugi soovitame alati pildid mälukaardilt arvutisse kopeerida ja teha varukoopiaid.

Mälukaardi taastamise hinnakiri

Hind
Kliendikaardiga
Mälukaardi taastamine 6.00 € 5.10 €
Hind ei sisalda mälukandja maksumust, näiteks CD vms